Szanowni Państwo,
Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin
Współorganizatorzy
oraz Komitet Organizacyjny Konkursu
informują, że uroczysta Gala XVIII Edycji Konkursu
„O Kryształową Cegłę”,
odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego
w Lublinie przy ul. Akademickiej 15, w dniu 14 grudnia 2018 r. o godzinie 17:00
INWESTYCJA: Całoroczna infrastruktura sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Krzywym - kontynuacja budowy
ul. Sielska 38 i ul. Jeziorna, Olsztyn
Zagospodarowanie obszaru nad południową częścią jeziora Krzywego na cele sportowo - rekreacyjne składające się z dwóch lokalizacji: Zatoka Miła i Słoneczna Polana.Na terenie „Słonecznej Polany” znajduje się wielofunkcyjny obiekt, zlokalizowany niemal w styku z linią brzegową, stanowiący otwartą przyjazną przestrzeń, z której mogą korzystać zarówno amatorzy żeglarstwa, profesjonalni zawodnicy jak i mieszkańcy Olsztyna, czy też odwiedzający ten teren turyści. Nowo powstałe obiekty: budynek całorocznego hangaru z warsztatem szkutniczym i budynek centrum żeglarstwa wodnego i lodowego zostały wkomponowane w naturalne ukształtowanie terenu. Wysokości budynków dostosowane do założenia, by obiekty nie zasłaniały jeziora Dynamiczne pochylone ściany budynków nawiązują do form marynistycznych. Wykonane zielone dachy obiektów stanowią ich piątą elewację. W obiekcie hangaru przewidziano warsztat szkutniczy funkcjonalnie zintegrowany z aneksem socjalnym, magazynowym. Obiekt dwukondygnacyjny żeglarstwa to obiekt użyteczności publicznej do celów rekreacji i sportu wraz z funkcją szkoleniową, gastronomiczną, socjalną i administracyjną. Na terenie „Zatoki Miłej” wybudowane zostało wielofunkcyjne boisko do uprawniania różnych dyscyplin sportowych ( do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki) oraz ciąg o funkcji pieszej, rowerowej, narciarskiej, zimą jako tor biegów narciarskich.
Zastosowano odnawialne Ĺşródła energii - ogrzewanie obiektów kubaturowych z wykorzystaniem pompy ciepła. Zakłada się zastosowanie energooszczędnych armatur ograniczających zużycie wody, energooszczędnego oświetlenia wewnętrznego oraz systemu opłat za korzystanie z wody, kanalizacji i energii. Obiekty wyposażone w system zbierania i segregacji odpadów.
Budynki posadowione na palach żelbetowych. Ściany zewnętrzne nośne żelbetowe, monolityczne. Ściany zewnętrzne osłonowe aluminiowo — stalowe przeszklone. Stropy z płyty żelbetowej filigran. Konstrukcja stropodachu z żelbetowych płyt stropowych w systemie „ Filigran". „Dach zielony” jednospadowy, w części dachu przewidziano taras widokowy, którego posadzkę stanowią deski tarasowe z drewna egzotycznego. Elementy budowlane ścian, podłóg i sufitów nie rozprzestrzeniających ognia ( żelbet, gres, tynki cementowo - wapienne). W obu budynkach w pomieszczeniach toalet, szatni, przebieralni, natrysków posadzki z płytek ceramicznych. Elewację budynków stanowi beton architektoniczny. Na terenie Słonecznej Polany znajdują się również: siedziska amfiteatralne z drewna naturalnego pomiędzy budynkami, tarasy widokowe wykonane z desek tarasowych z drewna naturalnego, plac centralny wykonany z drewna Tatajuba jako element sceny amfiteatru. Plac sprzętu wodno - lądowego o nawierzchni wodoprzepuszczalnej (geokraty). Slip betonowy do wodowania i wyciągania jednostek pływających - pochylnia w konstrukcji żelbetowej. Nawierzchnia slipu nadwodna i podwodna z drewna naturalnego. Slip pływający do wodowania małych jednostek pływających - pochylnia w konstrukcji stalowej cynkowanej ogniowo, slip mocowany przegubowo do pomostu przybrzeżnego przegubem stalowym. Pomost przybrzeżny na stałej konstrukcji drewnianej z pali wbijanych. Deski pomostowe z drewna egzotycznego. Ciągi piesze i pieszo-jezdne oraz plac gier i urządzeń sportowo-rekreacyjnych jako okrągły plac rekreacyjny. Oporowy murek betonowy oddziela plac rekreacyjny od ścieżki spacerowej. Murki wykończone deskami drewnopodobnymi we fragmentach pełnią funkcję ławeczki.