Szanowni Państwo,
Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin
Współorganizatorzy
oraz Komitet Organizacyjny Konkursu
informują, że uroczysta Gala XVIII Edycji Konkursu
„O Kryształową Cegłę”,
odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego
w Lublinie przy ul. Akademickiej 15, w dniu 14 grudnia 2018 r. o godzinie 17:00
INWESTYCJA: Centrum Analityczno- Programowe dla Zaawansowanych Technologii Przyjaznych Środowisku ECOTECH-COMPLEX
ul. Głęboka 39, Lublin
Centrum Analityczno – Programowe dla Zaawansowanych Technologii Przyjaznych Środowisku ECOTECH – COMPLEX to obiekt infrastruktury badawczej o powierzchni użytkowej 8 281 m², powierzchni zabudowy 2 550 m², kubaturze 48 081 m3. Wysokość budynku jest zmienna: od strony północnej 15,11 m, od strony południowej 22,91 m.
Misją Centrum jest stworzenie unikalnych warunków do prowadzenia badań naukowych i świadczenia usług badawczych na rzecz przemysłu na światowym poziomie przez interdyscyplinarne zespoły naukowe w następujących obszarach badawczych: BIO-MED, AGRO, ECO, FOOD.
Centrum dysponuje 14 laboratoriami, posiada tzw. clean roomy do prowadzenia badań wymagających najwyższych standardów czystości np. z zakresu farmacji, czy biotechnologii. Badania dotyczące zdrowia skoncentrowane będą wokół unikalnego w skali światowej wysokopolowego skanera rezonansu magnetycznego. Aparatura Centrum umożliwi ponadto badania związane z opracowywaniem ekologicznych technologii środowiskowych, modelowaniem i prognozowaniem zmian środowiska życia człowieka, zdarzeń klimatycznych i katastrofalnych, nowoczesnych i innowacyjnych metod ochrony zdrowia oraz agrotechnologii i technologii produkcji żywności.
W budynku Ecotech-Complex zastosowano również energooszczędne systemy oświetlenia zewnętrznego, gruntowy wymiennik ciepła umieszczony pod posadzką garażu i kolektory słoneczne na dachach.
Bryła obiektu została podzielona na cztery bloki badawcze wyrastające ze wspólnej parterowej podstawy. Podział obejmuje dwie górne kondygnacje, które tworzą laboratoryjne strefy open space. Dwie dolne kondygnacje to jakby cokół zawierający w sobie hol, który łączy poszczególne funkcje oraz przestrzenie wspólne: większą salę audytoryjną, zespół bufetowy, pomieszczenia dyrekcji.
Elewacje wykonano z okładzin w kilku odcieniach szarości, a ich fragmenty przykrywa falująca nieregularnie "druga skóra" z płyt włóknocementowych mocowanych do aluminiowej podkonstrukcji. Ma służyć jako bierna ochrona przed światłem słonecznym. Każdy z czterech boksów wyróżniony jest innym kolorem zastosowanym na prostopadłych do elewacji pionowych lamelach. Czerwone, żółte, zielone i pomarańczowe są również fragmenty elewacji, za którymi schowane są zewnętrzne zbiorniki z gazami technicznymi. Główne wejścia do budynku zaprojektowano od strony zachodniej. Prowadzą do jasnej przestrzeni dwukondygnacyjnego holu otwierającej się na otaczające budynki akademików i miejską zieleń. Wzdłuż biegnącego przez całą długość budynku holu umieszczono sale seminaryjne i laboratoria. Na północnym końcu znajduje się aula dla 180 osób. Podłogi wyłożone są olejowanym parkietem przemysłowym. Z białego podwieszonego sufitu, w równym gęstym rytmie wystają kasetony wykonane z płyt z wełny drzewnej, w których umieszczono ledowe oświetlenie. Okładziny z drewna i wełny drzewnej pojawiają się na części ścian.