Szanowni Państwo,

 

Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin

Współorganizatorzy

oraz Komitet Organizacyjny Konkursu

informują, że uroczysta Gala XVIII Edycji Konkursu

„O Kryształową Cegłę”,

odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego

w Lublinie przy ul. Akademickiej 15, w dniu 14 grudnia 2018 r. o godzinie 17:00

INWESTYCJA:  Przedszkole

ul. Nadrzeczna 16, Niedrzwica Duża

 

 

Inwestor
Gmina Niedrzwica Duża
ul. Lubelska 30, Niedrzwica Duża
Biuro Projektowe
Monmar-Projekt Marian Smolyn
ul. Bluszczowa 8 lok. 18, Lublin
Projektant
architektura
mgr inż. arch. Marian Smolyn
konstrukcja
mgr inż. Marcin Sobieszczański
Wykonawca
INS-BUD PWHU S.C. Dariusz Droździel, Mirosław Szabat
Aleje Racławickie 28A/68, Lublin
OPIS OBIEKTU

Budynek przedszkola jest budynkiem dwukondygnacyjnym, niepodpiwniczonym, z dachem płaskim. Budynek wykonany w konstrukcji tradycyjnej, murowanej, wzmocnionej słupami żelbetowymi ze stropami monolitycznymi żelbetowymi. W budynku wydzielono m.in. 8 sal zabaw dla 160 dzieci, 4 pomieszczenia higieniczno- -sanitarne z WC dla dzieci, pomieszczenie zajęć indywidualnych z dziećmi, pomieszczenie zajęć grupowych, pokój nauczycielski, gabinet dyrektora, szatnię, pokój socjalny, toaletę personelu, pomieszczenia związane z przygotowaniem i wydawaniem posiłków, pomieszczenia porządkowe, pomocnicze, techniczne, kotłownię.

Budynek dwukondygnacyjny na planie prostokąta niepodpiwniczony, z dachem płaskim. Główne wejście do budynku od strony północno wschodniej, dodatkowe wejścia od strony południowo zachodniej (wejście do klatki schodowej, oraz wejście do zaplecza kuchennego).

Komunikację wewnątrz budynku zapewniono poprzez dwie klatki schodowe zlokalizowane w północnym i południowym narożniku budynku. Układ wewnętrzy pomieszczeń korytarzowy. Sale zabaw dla dzieci zlokalizowano od strony południowo zachodniej, część techniczna (szat- nie, kuchnia pom. techniczne, zapłacze sanitarne) zlokalizowano od strony północno- wschodniej. Sale zabaw dla dzieci doświetlone poprzez system szklany stanowiący witraż budowlany. W budynku planuje się zastosowanie konstrukcji stalowej na elewacji oraz wykonanie zielonej ściany. Na elewacji zastosowano elementy obudowy budynku w formie okładzin z lekkich płyt o jednorodnej strukturze drewna (elewacja wentylowana), tynk cienkowarstwowy w kolorze białym oraz antracytowym, panele kwarcowe w poziomie cokołu w kolorze antracytowym, obróbki blacharskie w kolorze antracytowym lub białym, stolarka zewnętrzna w kolorze antracytowym.                                  

< Powrót do listy obiektów