Szanowni Państwo,

 

Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin

Współorganizatorzy

oraz Komitet Organizacyjny Konkursu

informują, że uroczysta Gala XVIII Edycji Konkursu

„O Kryształową Cegłę”,

odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego

w Lublinie przy ul. Akademickiej 15, w dniu 14 grudnia 2018 r. o godzinie 17:00

INWESTYCJA:  Budynki mieszkalne

ul. Garbarska 18 A, Lublin

 

 

Inwestor
TTS DEVELOPMENT PIOTR TURSKI I WSPÓLNICY SP. KOMANDYTOWA
ul, Nałęczowska 14, Lublin
Biuro Projektowe
Biuro Architektoniczne PLEWA Sp. z o.o. Sp.K.
ul. Niecała 3/8 Lublin
Projektant
architektura
mgr inż. arch. Mariusz Plewa
konstrukcja
mgr inż. Łukasz Nowicki
Wykonawca
Podwykonawcy
Pekabex BET S.A.
ul. Szarych Szeregów 27, Poznań
"PG" Piotr Gutek
ul. Obronców Lublina 29/16, Lublin
INŻYNIERON Łukasz Kulik
ul. Teodora Leszetyckiego 11/312, Lublin
PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE "ETW" WOJCZUK SP. J.
ul. Smorawińskiego 1 A, Świdnik
AKWEDUKT Instalacje Sp. z o.o.
ul. Fabryczna 3A/4, Lublin
Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej Grzegorz Skałecki
ul. Wojciechowska 5a, Lublin
Hup-Bud Sp. z o.o.
ul. Łużyczan 10 lok. U7, Lublin
GAMA-SYSTEM Andrzej Bryczek
ul. Graniczna 189, Kraśnik
Elektromen Michał Zakrzewski
ul. Jedność 5, Chełm
OPIS OBIEKTU

Osiedle Panorama Lublin powstało u zbiegu ulic: Garbarskiej i Drogi Męczenników Majdanka w Lublinie. To doskonała lokalizacja blisko centrum miasta i największego w mieście parku, z doskonałą komunikacją w pobliżu miejskich arterii. Położenie osiedla stało się inspiracją dla jego nazwy - budynki stanęły na wzniesieniu, które zapewnia piękne widoki z okien mieszkań znajdujących się na wyższych kondygnacjach.

Całe osiedle obejmuje osiem budynków mieszkalnych wielorodzinnych, z których sześć dotychczas zakończono (budynki A, B, C, D, E, F). Są to budynki o siedmiu kondygnacjach nadziemnych. Łączna liczba lokali mieszkalnych wynosi 243, liczba miejsc postojowych zewnętrznych 53 ( w tym 9 miejsc dla niepełnosprawnych) o łącznej powierzchni 6 472 m2.

Osiedle Panorama Lublin jest pierwszą inwestycją mieszkaniową w Lublinie realizowaną w nowoczesnej technologii modułowej firmy PEKABEX. To aktualnie jedna z najbardziej precyzyjnych metod budowania, poddana też najdokładniejszej kontroli jakości na każdym etapie. Polega na produkcji gotowych elementów betonowych wraz z instalacją okien, rozprowadzeniem instalacji elektrycznych oraz wykonaniem elewacji - w warunkach fabrycznych. Następnie gotowe moduły montowane są w miejscu inwestycji.
Istotne jest, że dokładność i szybkość stawiania bloków w technologii wielkogabarytowych elementów prefabrykowanych jest niemożliwa do osiągnięcia na tradycyjnym placu budowy. Prace odbywają się w zakładzie produkcyjnym gdzie większość czynności wykonywanych jest w sposób zautomatyzowany i ryzyko błędu jest dużo niższe, a standard produkcji mierzalny. Ściany otrzymują idealną gładkość. To także krótszy czas oczekiwania na mieszkanie. Proces stawiania budynków w odniesieniu do metod tradycyjnych jest dużo szybszy i mniej zależny od warunków pogodowych. Przeprowadzone badania dotyczące dźwiękoszczelności oraz akustyki mieszkań wykazały, że normy te są spełnione z zapasem. Ponadto zastosowanie masywnego prefabrykatu betonowego trójwarstwowego gwarantuje wysoką akumulację ciepła , co przy zwartej architekturze budynku daje realne oszczędności w ogrzewaniu.

< Powrót do listy obiektów